Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Podsumowanie roku 2021! Dobry rok? No DOBRY! | Factor Security
Factor Nowy Rok

To był w sumie dobry rok, bez szaleństw, ale stabilny i co najważniejsze ZDROWY i  z DOBRYMI relacjami z KLIENTAMI i DOSTAWCAMI.  Działamy już 30 lat w naszej branży i dobre relacje są dla ans ważne, z perspektywy tych lat widziemy, że to jest bardzo ważne!

Fajnie są informacje zwrotne od klientów, że się z nami dobrze pracuje. I są to informacje i od nowych i od ‘starych” klientów. Dacie wiarę (?!!!), z niektórymi działamy razem od początku istnienia Factora :).

A co się udało osiągnąć w tym roku?

 • Zarejestrowaliśmy nasz nowy znak „FACTOR”. Było to dla nas ważne, bo przecież marka istnieje już 30 lat, a logo zmienialiśmy już parę lat temu. Proces nieco trwał, bo to zawsze trwa. I przy okazji mieliśmy okazję doświadczać, jak oszuści wykorzystują fakt, że informacje o rejestracjach w toku są jawne i publikowane. Korzystaliśmy z profesjonalnego wsparcia kancelarii prawnej „PRAVNA” w tym procesie i przy każdym piśmie lub mailu z innego źródła niż ta kancelaria od razu byliśmy pewni, że to oszustwo. Jednak jedno z pism było tak łudząco podobne do oryginalnego zawiadomienia o rejestracji znaku, że można byłoby przy nieuwadze się nabrać i stracić jakieś 3000 zł. Zatem jeśli będzie także rejestrowali znak firmowy lub nazwę, to bądźcie czujni!
 • Poszerzyła się lista naszych stałych klientów, wspieramy teraz też duże sieci dystrybucyjne w zakresie bardzo specjalistycznych urządzeń, ale także w zakresie doradztwa, nasza elastyczność podejścia do warunków sprzedaży daje nam przewagę. Jesteśmy nieco mniej ograniczeni procedurami niż duże firmy, decyzje u nas są podejmowane szybko i odważnie, mając bliskie kontakty z klientami i dostawcami możemy czasami działać na bazie zaufania, jakie wypracowaliśmy. Bo ‘zaufanie’ to jedna z najważniejszych wartości, jakie są u nas pielęgnowane. Z radością słyszymy: „Panie Mateuszu zrealizował Pan to koncertowo” 😊.
 • Eksperymentowaliśmy cały rok, a jednym z eksperymentów wartym wspomnienia był udział w nietypowych dla nas targach: „XXIV Międzynarodowe Targi Biznes Żywność Medycyna Auto Flota”
  I choć to zupełnie inna branża, to przecież rozwiązania zabezpieczeń są potrzebne także w sklepach, hotelach czy restauracjach. To było ciekawe doświadczenie, a nawiązane kontakty pielęgnujemy. No i nasi przedstawiciele na tych targach nakosztowali się różnych specjałów.
 • Przez cały rok pomimo ograniczeń prowadziliśmy szkolenia branżowe. Nasze sztandarowe szkolenia:
  • Projektowanie systemów alarmowych stopnia 1
  • Projektowanie systemów sygnalizacji pożar

  są powtarzane cyklicznie i dzięki nim uczestnicy zdobywają wiedzę niezbędną, aby świadczyć profesjonalne usługi w branży zabezpieczeń technicznych.

 • Ale mamy też szkolenia związane z konkretnymi urządzeniami z naszej oferty. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie rozwiązania z zakresu SMART HOME, tutaj na prowadzenie wychodzi oczywiście marka GRENTON (już za chwilę będzie kolejna odsłona szkolenia I stopnia, zapraszamy 1 stycznia 😊).
 • Kolejne to prezentacje i szkolenia z  systemu bezprzewodowego AJAX – świetne rozwiązanie techniczne, piękny design w wersji białej lub czarnej (to jest HIT), no i bardzo intuicyjny. W zasadzie można go zamontować samodzielnie bez wsparcia fachowców, ale zalecamy zaprojektowanie ułożenia elementów systemu przy naszych (lub fachowca) wsparciu.
 • Jesienią prezentowaliśmy także razem z HIKVISION ich najnowsze urządzenia i to w bardzo futurystycznej i kompaktowej wersji, bo na terenie naszej siedziby gościł BUS naszpikowany elektroniką. Dzień na prezentacje był bardzo jesienny i nasi klienci musieli się rozgrzewać nieco ciepłą zupą gulaszową (była pyszna), ale świetne i merytoryczne wyjaśnienia, porady i prezentacje kolegów z HIKVISION były warte tego, aby wbrew pogodzie być z nami. (Piwo bezalkoholowe i prawdziwe, nie wykorzystane z powodu podłej pogosy czeka na dobrą aurę kolejnego spotkania).
 • Naszymi bardzo ważnymi dostawcami i po prostu partnerami w naszym biznesie są dwie firmy SIEMENS i VANDERBILT. W zasadzie ich urządzenia z zakresu ochrony pożarowej (SIEMENS) i systemów alarmowych oraz kontroli dostępu (VANDERBILT)  mają wspólne korzenie (ale o tym innym razem). Wspominamy o tym, bo właśnie w tym roku mieliśmy możliwość zrealizować z nimi świetne projekty i dostarczyć sprzęt z najwyższej półki do jednego z klientów, którego salony zapewne odwiedzacie często poszukując pięknej biżuterii. I tutaj podziękowania dla Krzysztofa Krasowskiego z Vanderbilt’a oraz Tomasza Kurasia z Siemensa za wsparcie na najwyższym poziomie producenckim!
 • No i nieco mniej handlowy (choć może to mylna ocenia) aspekt firmy – nasze biuro coraz bardziej współgra  z naszymi domowymi klimatami….. jest wygodna kanapa, na której siadacie i sobie gadamy o wszystkim, nie tylko o pracy – o jakie fajne rozmowy są za nami 😊 I naprawdę dobra kawa (wybana przez wymagającą kawowo szefową :)) No i wino z Winnica Zodiak pojawia się w tle! (Czasami… stanowczo  za rzako :)).
 • Nasza kuchnia – ciągle ta sama, nieco wyczekująca remontu, ale ten stary STÓŁ  zna tyle dyskusji i rozmów, przemyśleń, że trudno go wyrzucić. KUCHNIA zawsze gościnna….. herbata, ciastka, a czasami zupa, na Was czekają. No i sernik , zawsze bez rodzynek (bo Mateusz nie lubi i wszyscy się dostosowują do tego „nielubienia”). Po prostu niemal jak w domu, po prostu jak w Factorze, jak zawsze….
 • A koniec roku prócz normalnego trybu handlowego, no bo w końcu handel w wersji B2B to nasz chleb codzienny, mieliśmy wiele bardzo miłych spotkań z wymianą życzeń, prezentów, wspomnień i planowaniem działań w przyszłym roku.

I wchodzimy z ten rok pełni planów i dobrych nadziei,  i z życzeniami dla Was, aby pomimo trudnych dla przedsiębiorców czasów realizować jak najwspanialsze projekty!

Jeśli jesteś z naszej bajki, to zapraszamy do spoglądania co się u nas dzieje, może będzie nam po drodze w biznesie lub po prostu po ludzku poza biznesem. Nie wszystko musi się łączyć biznesowo  od razu. Może kontakty biznesowe pojawią się później lub wcale😊

Jeśli jesteś “nie z naszej bajki”, ale chętnie spojrzysz, co się u nas dzieje, to też zapraszamy 🙂 Może  Ci się spodoba to co robimy i jak robimy.

I na koniec info o zdjęciu ilustrującym ten wpis. Spodobało nam się, bo pokazuje spojrzenie  w przyszłość – idealne na pokazanie ciekawości wobec nowego roku. Zdjęcie jest autorstwa Laurens Derks publikującego na Unplash.

 

 

VANDERBILT – czy znacie tę historię?

VANDERBILT – czy znacie tę historię?

Historia Stanów Zjednoczonych oparta jest na popularnym micie „od pucybuta do milionera”. Jest to prawda tylko w pewnym stopniu. W rzeczywistości historia powstania tego kraju opiera się na wizjonerskich podejściach i odważnych decyzjach ludzi którzy nie bali się...

CCTV w Londynie

Podczas ostatniego wyjazdu do Londynu zwróciłam mocniej uwagę na wszędobylskie kamery CCTV, choć zwykle nie jestem zbytnio wrażliwa na śledzące mnie oczy kamer, to przyznam, że w tym mieście na kamery trafia się na każdym kroku, co wzbudza szczególne odczucia. Jest to...

W czym możemy pomóc?

NAPISZ DO NAS!

                    nasz adres mailowy:   factor@factor.pl

Biuro sprzedaży

Ul.Garbary 14B;   61-867 Poznań

Czynne w godzinach:

Pon. - Pt.:  8:00 - 16:00 
Sob. - Niedz.: zamknięte